Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zielona Góra

Władze WOPR Zielona Góra

W dniu 28 lutego 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Członków WOPR Zielona Góra, podczas którego wybrano nowe władze jednostki. Członkowie WOPR ZG postanowili o ukonstytuowaniu się nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.

Zarząd:

 

Mikołaj Bombała – Prezes
Instruktor Polskiego Związku Żeglarskiego, zaangażowany w życie WOPR. Posiada wiele uprawnień w zakresie kierowania jednostkami pływającymi oraz nurkowaniu. Obecnie pracuje jako ratownik medyczny - kierowca w  Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze. Odznaczony Brązową Honorową Odznaką WOPR.

 
 

Tomasz Grzybowski – Wiceprezes, szkolenia
W zielonogórskim WOPR od 1987 roku. Instruktor ratownictwa WOPR nr 858, absolwent ZWWF w Gorzowie Wlkp., trener pływania II klasy, instruktor sportu „Kajakarstwo”, sternik jachtowy i motorowodny, Menedżer sportu. Nauczyciel akademicki Uniwersytetu Zielonogórskiego specjalizujący się w sportach wodnych („Pływanie”, „Kajakarstwo” „Ratownictwo wodne”), kierownik programowych obozów letnich w Katedrze Wychowania Fizycznego UZ, trener reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego w pływaniu i ratownictwie wodnym, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS UZ, członek Zarządu Lubuskiej Federacji Sportu. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie 07.04.2014 11 23 53 Small


Anka 'Rychu' Korczak – Wiceprezes, sprawy prawne

W WOPR od 2005 r. Ratownik wodny, motorowodny sternik morski, płetwonurek (AOWD), rescue diver, Emergency Responder CPR(BLS)/AED/First Aid. Doradca Zarządu WOPR Województwa Lubuskiego ds. prawnych. Pierwsza w Polsce łowczyni podwodna, była felietonistka i działaczka Stowarzyszenia Spearfishing Poland. Od 2009 r. asystuje przy kursach dla ratowników WOPR, dzieląc się z kursantami swoją wiedzą na temat prawa i ratownictwa.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Łukasz Plaszczyk – Członek Prezydium, działalność operacyjna
Z WOPR związany od roku 1999 r. Aktywny działacz, wielokrotny zwycięzca zawodów w ratownictwie motorowodnym. Posiada duże doświadczenie oraz wiele uprawnień w dziedzinie ratownictwa – sternik, żeglarz, płetwonurek, instruktor pływania, kpp. Ukończył szkolenia WOPR w zakresie ratownictwa lodowego oraz szkolenie dla ratowników Grup Szybkiego Reagowania. Obecnie kierownik ratowników na basenie w Sulechowie.

 

Mariusz 'Pipson' Skrzypczak – Członek Prezydium, motorowodniactwo i żeglarstwo

 

Marek Cieśla – Członek Prezydium, nurkowanie
Ratownik WOPR, instruktor nurkowania SDI #19321, TEC Gas Blender, morski sternik motorowodny, stermotorzysta żeglugi śródlądowej, młodszy instruktor żeglarstwa, Emergency Responder CPR(BLS)/AED/First Aid. Absolwent AWF w Gorzowie Wlkp. Z WOPRem i asystowaniem przy kursach ma związek od 1997 roku. W 2000 i 2004 mistrz województwa lubuskiego w ratownictwie wodnym, startował też w mistrzostwach Polski i Szwajcarii. Od 2 lat uprawia freediving i łowiectwo podwodne. Nr legitymacji WOPR 5588/Z/97.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 697 139 754


Maciej Rutkowski – Członek Zarządu, pierwsza pomoc
W WOPR od roku 2005 r. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Zdrowie Publiczne (spec. Ratownictwo Medyczne i Medycyna Ratunkowa). Wykładowca na kierunku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Były ratownik medyczny zielonogórskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz kierowca-ratownik ambulansu neonatologicznego. Instruktor kursów Europejskiej Rady Resuscytacji oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Z wykształcenia również nauczyciel, politolog. Instruktor Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, harcmistrz ZHP. Za największą pasję uważa skoki spadochronowe i jazdę motocyklem. Na co dzień przedstawiciel medyczny.

 

Piotr Trąbka

W WOPR od 2009 r. Ratownik WOPR, strenik motorowodny. Ukończył szkolenia WOPR w zakresie ratownictwa lodowego oraz ratownictwa na wodach szybko płynących i powodziowych. Student wychowania fizycznego, od niedawna asystent podczas szkoleń.

 

 

 

Komisja Rewizyjna:

Paweł Zieliński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Gabriela Raszka – Członek Komisji Rewizyjnej

Mariusz Tomicki – Członek Komisji Rewizyjnej

Polub nas na facebooku!

Ciekawe linki