Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zielona Góra

Cykl szkoleń w lutym - RATOWNIK WODNY

Już w lutym startuje cykl szkoleń z ratownictwa wodnego.

Dnia 18.02.2019 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do biura WOPR Województwa Lubuskiego - Lisowskiego 1, Zielona Góra. Prowadzimy nabór na stopień ratownika wodnego oraz na stopnie stowarzyszeniowe (młodszy ratownik wopr, ratownik wopr).

Dodatkowych informacji udziela instruktor ratownictwa wodnego - Marek Cieśla tel. 697139754 lub kierownik biura tel. 782881010

 

 


Obóz szkoleniowy Lubikówko 2017

Serdecznie zapraszamy Was na trzecią już edycję stacjonarnego szkolenia ratowniczego w Lubikówku! Jak zwykle gwarantujemy całodzienne zajęcia i atrakcje oraz najlepszą kadrę instruktorską i wychowawczą. Zapraszamy dzieci po 12. roku życia oraz dorosłych!

Termin: 6-13 sierpnia 2017 r.
Miejsce: Lubikówko – Folwark Amalia
Cena: 1.450 zł

Zapisy trwają!

Czytaj więcej: Obóz szkoleniowy Lubikówko 2017

Szkolenie motorowodne

Jak co roku, dzięki nam macie okazję do zdobycia umiejętności dających zarówno wiele frajdy, jak i świetny wygląd CV :)
Stawką jest zdobycie uprawnień do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych, jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Termin: 5 - 7 maja 2017 r. (start piątek godz. 16:30)
Cena kursu: 650 zł

Czytaj więcej: Szkolenie motorowodne

Ruszyło szkolenie ratowników wodnych

W poniedziałek 6 marca ruszyło szkolenie ratowników wodnych, które potrwa do 28 kwietnia. Wszystkich spóźnialskich którzy chcą jeszcze wziąć udział w szkoleniu, serdecznie zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szkolenie dla służb w Czerwieńsku

Dnia 11 lutego 2017 roku odbyło się szkolenie lodowe na zalewie w Czerwieńsku. Szkolenie zostało zorganizowane przez WOPR Zielona Góra we współpracy z OSP Czerwieńsk. Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, na której zostały omówione sposoby ratowania osób, pod którymi zarwał się lód jak i techniki samoratownictwa. Podczas części praktycznej uczestnicy mieli do dyspozycji: sanie lodowe, kolce lodowe, sanki, kij do hokeja, bosak, drabiny, rzutki ratownicze. Większość uczestników to strażacy z okolicznych OSP, którzy bardzo chętnie podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje przydatne w ratowaniu osób, które uległy wypadkowi nad wodami. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z pozytywnym wynikiem.

Czytaj więcej: Szkolenie dla służb w Czerwieńsku

Polub nas na facebooku!

Ciekawe linki