Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zielona Góra

Kurs RATOWNIKA WODNEGO

Termin: od 10 lutego 2020

Miejsce: Zielona Góra

Opłata członkowska: 70 zł za legitymację i składkę

Cena: 1.000 zł

Zapisy: 782 881 010

Rachunek do wpłat: 43 2490 0005 0000 4600 1001 5969

Zajęcia: piątki i niedziele

Spotkanie organizacyjne: 10 lutego 2020 r. godzina 18:00 biuro WOPR

 

Szkolenie lodowe - 2019

dsc 0133  Dnia 2 lutego 2019 roku odbędzie się szkolenie lodowe na zalewie w   Czerwieńsku. Szkolenie rozpocznie się od części teoretycznej, na   której zostaną omówione sposoby ratowania osób, pod którymi   zarwał  się lód jak i techniki samoratownictwa. Podczas części   praktycznej uczestnicy będą mieli do dyspozycji: sanie lodowe, kolce   lodowe, sanki, kij do hokeja, bosak, drabiny, rzutki ratownicze.   Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i   kwalifikacje przydatne w ratowaniu osób, które uległy wypadkowi nad   wodami. 

 

Strat: godz. 1000

 

Szkolenie dla strażaków

img 0012Dnia 17 września 2017 r., na prośbę Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, przeprowadziliśmy szkolenie strażaków z ratownictwa na obszarach wodnych. Szkolenie było skierowane do druhów z OSP należących do KSRG. Po krótkim omówieniu przebiegu zajęć, udaliśmy się nad zalew w Czerwieńsku gdzie realizowaliśmy główne tematy: bezpieczeństwo i organizacja ratownictwa wodnego, sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym, pływanie oraz techniki ratownictwa. Strażacy wykazali się profesjonalnym podejściem do zadanych zagadnień. Szkolenie przeprowadzone przez WOPR Zielona Góra jest tylko jednym z kilku etapów szkolenia, w którym udział biorą nasi koledzy ze straży pożarnej. Zajęcia prowadzili Instruktorzy: Marek Cieśla, Łukasz Plaszczyk, Mikołaj Bombała pod nadzorem Naczelnika Wydziału Opreacyjno-Szkoleniowego, st. kpt. Rafała Koniecznego.

Zdjęcia oczywiście tutaj.

Szkolenie Wietrznice 2017

Podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy Was na jedno z naszych ciekawszych szkoleń - szkolenie na wodach szybkopłynących i powodziowych, które odbędzie się w dniach 29 września - 1 października 2017 r. na torze kajakowym "Wietrznice" k. Nowego Sącza.
Koszt szkolenia to 350 zł. Cena obejmuje noclegi, wyżywienie, szkolenie, egzaminy, ubezpieczenie, wypożyczenie kasków i kamizelek asekuracyjnych. Cena nie obejmuje kosztów dojazdu. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnej ochrony termicznej (pianka neoprenowa z kapturem 5mm oraz rękawice i buty neoprenowe). Zachęcamy również do zabrania ze sobą własnego śpiwora. Ilość miejsc ograniczona. Istnieje możliwość wspólnego dojazdu.

Czytaj więcej: Szkolenie Wietrznice 2017

Szkolenie w MOPS

img 0001Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze zaprosił ratowników WOPR Zielona Góra do przeprowadzenia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni Adrianna Żelazna, Małgorzata Siwoń i Mikołaj Bombała uczyli podstawowych algorytmów udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED oraz innych środków przydatnych w codziennej pracy. Było to pierwsze z cyklu spotkań, które zaplanowaliśmy wspólnie z Panią inspektor Martą Kroczek. Bardzo dziękujemy!

Zdjęcia w galerii.

Jeśli chciałbyś, abyśmy przeprowadzili takie darmowe szkolenie w Twoim zakładzie pracy, instytucji lub szkole, skontaktuj się z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ! Zapraszamy!

Polub nas na facebooku!

Ciekawe linki